C1608X5R2A153M080AA
- 型號描述:
0.015 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0.015UF 100V X5R 0603
- 型號:
- C1608X5R2A153M080AA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.015 µF