C1608X5R1C475K080AC
- 型號描述:
4.7 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0603
- 型號:
- C1608X5R1C475K080AC
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 4.7 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Features
- Low ESL
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)