C1608X5R1A685K080AC
- 型號描述:
6.8 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 6.8UF 10V X5R 0603
- 型號:
- C1608X5R1A685K080AC
- 品牌:
- TDK Corporation
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 6.8 µF