首頁 > TDK代理商 > B40950A8107M000
影像僅供參考,以產品規格為準
B40950A8107M000
型號描述:
100 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY HYB 100UF 63V SMD
型號:
B40950A8107M000
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Hybrid
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ratings
Applications
ICT, Industrial
Features
Ripple Current @ High Frequency
3.4 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)