首頁 > EPCOS / TDK代理商 > B40950A6127M100
影像僅供參考,以產品規格為準
B40950A6127M100
型號描述:
120 μF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 10000 Hrs @ 105°C
有機聚合鋁電容器 120 uF 50 V 10x16.8 SMD High Vibration
型號:
B40950A6127M100
品牌:
EPCOS / TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Hybrid
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.661" (16.80mm)
Capacitance
120 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ High Frequency
3.4 A @ 100 kHz