首頁 > TDK-Lambda代理商 > PXD60-24WS05
影像僅供參考,以產品規格為準
PXD60-24WS05
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 12A 9V - 36V Input
隔離式直流/直流轉換器 - 通孔式 DC-DC, PCB Mount, Input 12/24VDC, Output 5V 12A, 60W
型號:
PXD60-24WS05
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
12A
Power (Watts)
60 W
Voltage - Isolation
1.6 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency
92%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)