首頁 > TDK-Lambda代理商 > PFE1000F-12
影像僅供參考,以產品規格為準
PFE1000F-12
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 60A 85 ~ 265 VAC Input
AC/DC CONVERTER 12V 1000W
型號:
PFE1000F-12
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
60A
Power (Watts)
1000 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, Universal Input
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency
84%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
21-DIP Module
Size / Dimension
6.30" L x 3.94" W x 0.53" H (160.0mm x 100.0mm x 13.4mm)