NRS8030T100MJGJ
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 42.9mOhm Max Nonstandard
- 型號:
- NRS8030T100MJGJ
- 品牌:
- TAIYO YUDEN
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 42.9mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 27MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 2.4A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 3 A