首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > NRS4018T2R2MDGJ
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS4018T2R2MDGJ
型號描述:
2.2 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 50.4mOhm Max Nonstandard
型號:
NRS4018T2R2MDGJ
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR)
50.4mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
60MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
3A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Inductance
2.2 µH
Current Rating (Amps)
2.2 A