RNCL1206FT10R0
型號描述:
10 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thin Film
RES, CS, 1206, 10 OHM, 1%, 1W
型號:
RNCL1206FT10R0
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)