首頁 > SEI Stackpole代理商 > RNCP0603FTD49R9
影像僅供參考,以產品規格為準
RNCP0603FTD49R9
型號描述:
薄膜電阻器 - SMD 49.9Ohms 0603 0.125W 100ppm 1% HiPwr Anti-Sulfu
型號:
RNCP0603FTD49R9
品牌:
SEI Stackpole
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Features
Anti-Sulfur
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
49.9 Ohms