RNCL1206FT10R0
- 型號描述:
10 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thin Film
RES, CS, 1206, 10 OHM, 1%, 1W
- 型號:
- RNCL1206FT10R0
- 品牌:
- Stackpole Electronics Inc
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 10 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)