FRC2010JT240R
型號描述:
240 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
RES 240 OHM 5% 3/4W 2010
型號:
FRC2010JT240R
品牌:
Stackpole Electronics Inc
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Resistance
240 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)