FRC2010JT130R
型號描述:
130 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
RES 130 OHM 5% 3/4W 2010
型號:
FRC2010JT130R
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Resistance
130 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)