SMCJ33CA
型號描述:
53.3V Clamp 28.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB,S
型號:
SMCJ33CA
品牌:
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMCJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)