F1842CCD400
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 400 V 40A (DC) Chassis Mount Module
DIODE MODULE GP 400V 40A MODULE
型號:
F1842CCD400
品牌:
Sensata-Crydom
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
40A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.4 V @ 120 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 125°C