首頁 > Crydom代理商 > F1842CCD400
影像僅供參考,以產品規格為準
F1842CCD400
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 400 V 40A (DC) Chassis Mount Module
離散半導體模組 MOD DIODE 40A 120VAC
型號:
F1842CCD400
品牌:
Crydom
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
40A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.4 V @ 120 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 125°C