首頁 > Samtec代理商 > SEM-125-02-03.0-H-D-A-K-TR
影像僅供參考,以產品規格為準
SEM-125-02-03.0-H-D-A-K-TR
型號:
SEM-125-02-03.0-H-D-A-K-TR
原廠包裝量:
575
起訂量:575 倍增量:575
Pitch - Mating
0.031" (0.80mm)
Row Spacing - Mating
0.125" (3.18mm)
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Contact Length - Post
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mated Stacking Heights
6mm, 7mm, 10mm
Ingress Protection
Features
Board Guide, Pick and Place
Current Rating (Amps)
2.6A per Contact