CL32A476MQJNNWE
型號描述:
47 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 47uF+/-20% 6.3V X5R 1210
型號:
CL32A476MQJNNWE
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)