CL32A476MOJNNWE
型號描述:
47 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 47uF+/-20% 16V X5R 3 1210
型號:
CL32A476MOJNNWE
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)