CL31B105KCHVPJE
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 1uF 100V X7R AEC-Q20 1206
型號:
CL31B105KCHVPJE
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF