CL31A475KBHNNNE
型號描述:
4.7 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
型號:
CL31A475KBHNNNE
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF