CL31A475KB9LNNC
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 4.7uF+/-10% 50V X5R 1206
型號:
CL31A475KB9LNNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low Profile
Voltage - Rated
50V
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF