CL31A107MQHNNNE
型號描述:
100 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206
型號:
CL31A107MQHNNNE
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
6.3V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)
Failure Rate
Capacitance
100 µF