首頁 > STMicroelectronics代理商 > STM8L101F3P6TR
影像僅供參考,以產品規格為準
STM8L101F3P6TR
型號描述:
STM8 STM8L EnergyLite Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (8K x 8) FLASH 20-TSSOP
8-位微控制器 - MCU Ultra-low-power 8-bit MCU 8 Kbytes Flash, 16 MHz CPU, up to 2-Kbyte of EEPROM
型號:
STM8L101F3P6TR
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Processor
STM8
Core Size
8-Bit
Speed
16MHz
Connectivity
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals
Infrared, POR, PWM, WDT
Number of I/O
18
Program Memory Size
8KB (8K x 8)
Program Memory Type
FLASH
EEPROM Size
2K x 8
RAM Size
1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.65V ~ 3.6V
Data Converters
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
20-TSSOP
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)