STM32WB50CGU5
型號描述:
IC RF TxRx + MCU 802.15.4, Bluetooth Bluetooth v5.0, Thread, Zigbee? 2.402GHz ~ 2.48GHz 48-UFQFN Exposed Pad
ARM微控制器 - MCU Ultra-low-power dual core Arm Cortex-M4 MCU 64 MHz, Cortex-M0+ 32 MHz 1 Mbyte of
型號:
STM32WB50CGU5
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1560
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
TxRx + MCU
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth
Protocol
Bluetooth v5.0, Thread, Zigbee®
Modulation
GFSK
Frequency
2.402GHz ~ 2.48GHz
Data Rate (Max)
2Mbps
Power - Output
4dBm
Sensitivity
-100dBm
Memory Size
1MB Flash, 128kB SRAM
Serial Interfaces
I2C, SPI, UART, USART
GPIO
30
Voltage - Supply
2V ~ 3.6V
Current - Receiving
7.9mA
Current - Transmitting
8.8mA ~ 12mA
Operating Temperature
-10°C ~ 85°C (TA)