STM8L051F3P6TR
- 型號描述:
STM8 STM8L EnergyLite Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (8K x 8) FLASH 20-TSSOP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20TSSOP
- 型號:
- STM8L051F3P6TR
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- STM8
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 16MHz
- Connectivity
- I2C, IrDA, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, IR, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 18
- Program Memory Size
- 8KB (8K x 8)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 256 x 8
- RAM Size
- 1K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 10x12b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 20-TSSOP
- Package / Case
- 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)