STM32L100RBT6ATR
- 型號描述:
ARM? Cortex?-M3 STM32L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
- 型號:
- STM32L100RBT6ATR
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- ARM® Cortex®-M3
- Core Size
- 32-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, SPI, UART/USART, USB
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 51
- Program Memory Size
- 128KB (128K x 8)
- EEPROM Size
- 2K x 8
- RAM Size
- 16K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 20x12b; D/A 2x12b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)