STM32L071CBY6TR
- 型號描述:
ARM? Cortex?-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 49-WLCSP (3.29x3.26)
ARM微控制器 - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 128-Kbytes of Flash , 32 MHz CPU
- 型號:
- STM32L071CBY6TR
- 品牌:
- STMicroelectronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- ARM® Cortex®-M0+
- Core Size
- 32-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, IrDA, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 37
- Program Memory Size
- 128KB (128K x 8)
- EEPROM Size
- 6K x 8
- RAM Size
- 20K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.65V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 13x12b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)