STM32L031G6U7S
- 型號描述:
ARM? Cortex?-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-UFQFPN (4x4)
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28UFQFPN
- 型號:
- STM32L031G6U7S
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- ARM® Cortex®-M0+
- Core Size
- 32-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 23
- Program Memory Size
- 32KB (32K x 8)
- EEPROM Size
- 1K x 8
- RAM Size
- 8K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.65V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 10x12b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C (TA)