STM32L031G6U7
型號描述:
ARM? Cortex?-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-UFQFPN (4x4)
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28UFQFPN
型號:
STM32L031G6U7
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Processor
ARM® Cortex®-M0+
Core Size
32-Bit
Speed
32MHz
Connectivity
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O
21
Program Memory Size
32KB (32K x 8)
Program Memory Type
FLASH
EEPROM Size
1K x 8
RAM Size
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 10x12b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)