STM32L031G6U6TR
- 型號描述:
ARM? Cortex?-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-UFQFPN (4x4)
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28UFQFPN
- 型號:
- STM32L031G6U6TR
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 28-UFQFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 32MHz
- Program Memory Size
- 32KB (32K x 8)
- RAM Size
- 8K x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type
- Internal
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 1K x 8
- Core Processor
- ARM® Cortex®-M0+
- Data Converters
- A/D 10x12b
- Core Size
- 32-Bit
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V