SMCJ18CA-TR
型號描述:
39.3V Clamp 254A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1500W 18V Bidirect
型號:
SMCJ18CA-TR
品牌:
STMicroelectronics
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
254A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)