SMCJ170A-TR
- 型號描述:
353V Clamp 28A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TRANSIL
- 型號:
- SMCJ170A-TR
- 品牌:
- STMicroelectronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2500
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 170V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 189V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 353V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 28A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)