SMAJ28CA-TR
型號描述:
59V Clamp 39A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 28VWM 59VC DO214AC
型號:
SMAJ28CA-TR
品牌:
STMicroelectronics
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
39A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)