SMAJ26A-TR
型號描述:
53.5V Clamp 43A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 26VWM 53.5VC DO214AC
型號:
SMAJ26A-TR
品牌:
STMicroelectronics
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)