SMAJ12A-TR
型號描述:
25.3V Clamp 91A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 12VWM 25.3VC DO214AC
型號:
SMAJ12A-TR
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
91A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.3V
Power - Peak Pulse
400W