SMA4F31AY
型號描述:
50.2V Clamp 8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAflat
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 Automotive 400 W, 31 V TVS in SMA Flat
型號:
SMA4F31AY
品牌:
STMicroelectronics
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
31V
Voltage - Breakdown (Min)
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)