ESDALC6V1-5P6
型號描述:
14V Clamp 2.5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-666
型號:
ESDALC6V1-5P6
品牌:
STMicroelectronics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V (Max)
Supplier Device Package
SOT-666
Unidirectional Channels
5
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14V
Power - Peak Pulse
30W