ESDALC6V1-1U2
型號描述:
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 0201
型號:
ESDALC6V1-1U2
品牌:
STMicroelectronics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
15000
起訂量:15000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Supplier Device Package
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
Power - Peak Pulse
20W