MBR20100CT
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V Through Hole TO-220-3
DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO-220AB
型號:
MBR20100CT
品牌:
SMC Diode Solutions
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C