3.0SMI16A
- 型號描述:
26V Clamp 115.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
- 型號:
- 3.0SMI16A
- 品牌:
- SMC Diode Solutions
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AB, SMC
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 115.4A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 16V
- Supplier Device Package
- DO-214AB (SMC)
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 26V
- Power - Peak Pulse
- 3000W (3kW)