3.0SMCJ170A
- 型號描述:
275V Clamp 11A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
- 型號:
- 3.0SMCJ170A
- 品牌:
- SMC Diode Solutions
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 170V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 189V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 275V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 11A
- Power - Peak Pulse
- 3000W (3kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)