首頁 > Rubycon代理商 > 35THV47M6.3X8
影像僅供參考,以產品規格為準
35THV47M6.3X8
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 700mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
型號:
35THV47M6.3X8
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
200 mA @ 100 kHz