首頁 > Rubycon代理商 > 25ZLJ2200MGC16X20
影像僅供參考,以產品規格為準
25ZLJ2200MGC16X20
型號描述:
2200 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
型號:
25ZLJ2200MGC16X20
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
2200 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
2.331 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.33 A @ 100 kHz
Impedance
21 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)