首頁 > Rubycon Corporation代理商 > 25ZLH680MEFC10X16
影像僅供參考,以產品規格為準
25ZLH680MEFC10X16
型號描述:
680 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
25ZLH680MEFC10X16
品牌:
Rubycon Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:348 倍增量:1
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
968 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.76 A @ 100 kHz
Impedance
28 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)