首頁 > Rubycon代理商 > 25ZLH390MEFC8X16
影像僅供參考,以產品規格為準
25ZLH390MEFC8X16
型號描述:
390 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH
型號:
25ZLH390MEFC8X16
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
390 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
45 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
687.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.25 A @ 100 kHz