BA18BC0WT-V5
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A TO-220FP-5
LDO電壓穩壓器 LDO REG 1.8V 1A 5PIN
型號:
BA18BC0WT-V5
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
16V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
Current - Output
1A
Current - Quiescent (Iq)
0.5 mA
Current - Supply (Max)
900 µA
PSRR
55dB (120Hz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C