BA178M15T
型號描述:
線性電壓穩壓器 REGULATOR 15V
型號:
BA178M15T
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
30V
Voltage - Output (Min/Fixed)
15V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
2V @ 500mA (Typ)
Current - Output
500mA
Current - Quiescent (Iq)
4.5 mA
Current - Supply (Max)
6 mA
PSRR
60dB (120Hz)
Control Features
Protection Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C