首頁 > RECOM Power代理商 > RCD-24-1.20/W/X1
影像僅供參考,以產品規格為準
RCD-24-1.20/W/X1
型號描述:
LED 電源供應器 1.2A LED DRVR REG 4.5-36Vin 2-35Vout
型號:
RCD-24-1.20/W/X1
品牌:
RECOM Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
Buck
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
6V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output
3 ~ 31V
Current - Output (Max)
1.2A
Power (Watts)
37 W
Dimming
Analog
Features
SCP
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Efficiency
96%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
0.87" L x 0.49" W x 0.33" H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm)